Ѓоковиќ лесно го совлада Синер и го освои трофејот во Торино

0
183

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ убедливо, со 2:0 во сетови (6:3, 6:3) го победи италијанскиот тенисер Јаник Синер и стигна до својата седма титула на завршниот Мастерс турнир во Торино, Италија.

Од самиот старт можеше да се забележи мотивираноста на Ѓоковиќ да му се реваншира на Синер за поразот во групната фаза.

Plusinfo.mk