Пет години од тешката несреќа кај Ласкарци

0
47

13 февруари 2019 година е кобен ден за 51 патници на автобусот „Дурмо турс“ на релација Скопје-Гостивар.

Околу 17 часот се преврте автобус во близина на село Ласкарци.

Автобусот ја загуби контролата и падна во провалија откако ја проби заштитната ограда на автопатот.

16 од патниците ги загубија животите, додека пак 35 од нив поминаа со тешки повреди.

извор: 4news.mk