Силен земјотрес ги погоди Филипините

0
66

Силен земјотрес со јачина од 5,36 степени според Рихтеровата скала во раните утрински часови ги погоди Филипините.

Според EMSC, земјотресот се случил околу 01:25 часот на островот Минданао.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 46 километри.

Засега нема информации за евентуална материјална штета.

 

 

telegraf.rs