(ВИДЕО) Ѓоковиќ тренираше заедно со синот Стефан

0
72

Останува уште малку до почетокот на Мастерсот во Индијан Велс, а најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ очигледно ќе биде подготвен да го дочека и да се обиде да ја земе шестата титула!

Барем таков впечаток се добива по неколкуте денови кои Ѓоковиќ ги помина во САД и каде вредно вежбаше, а во меѓувреме сподели и видео од салата каде што работеше под будното око на тренерот Марко Паники.

На видеото јасно се гледа како Новак и Паники се обидувале да му објаснат на малиот Стефан Ѓоковиќ како треба да се прават некои вежби, а самиот Ноле во меѓувреме открил некои тајни кога е во прашање „работата“ во теретана.

Новак неодамна тренираше на Универзитетот UCLA пред неколку стотини студенти, а веќе во петокот објавивме дека покрај него својот меч го одиграл Стефан.

Да потсетиме, Ѓоковиќ нема играно во Индијан Велс од 2019 година. Година порано го прослави половина седми ден.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole)

 

telegraf.rs