237 санкционирани возачи во Скопје, 137 за брзо возење

0
53
Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (03.03.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.
На територија на град Скопје изречени се вкупно 237 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 137 санкции, 18 мерки за возење без возачка дозвола, 29 санкции за управување под дејство на алкохол…
Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.
MVR