Силен земјотрес ја погоди Турција

0
141

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала ја погоди Турција, јавува EMSC.

Според извештаите, епицентарот е на 52 километри од градот Баликесир, на длабочина од 13 километри.

Во моментов нема извештаи за жртви или материјална штета.

 

 

telegraf.rs