Новак Ѓоковиќ и познатиот актер се двојници, а тоа го докажуваат и новите слики

0
82

Новак Ѓоковиќ е во Америка каде наскоро ќе настапи на Мастерс турнирот во Индијан Велс, но до почетокот на турнирот реши едноставно да се забавува и да посети што повеќе различни настани и да поминува време со луѓе од Србија.

Ѓоковиќ беше на натпреварот на ЛА Галакси каде се дружеше со Дејан Јовељиќ и Владе Дивац, потоа отиде и на натпреварот во НБА каде настапуваше Никола Јокиќ, а каде беше и со Никола Ѓурица, додека „навиваше“ и многу светски ѕвезди.

Но, за време на натпреварот во НБА каде ги гледаше Јокиќ и Денвер против Лејкерс, тој се појави со еден пар наочари, кои брзо го преплавија интернетот, но како „мем“ послужи и една слика, каде се работи за српскиот тенисер. , но и актер од Холивуд.

Имено, на Твитер познатата страница „We Are Tennis“ направи споредба меѓу Новак Ѓоковиќ и холивудскиот актер Мајкл Енглер, каде тие се како слики во огледало.

-Дали некој од вас ги видел Новак Ѓоковиќ и Енглер заедно во иста соба – на шега напишале, а актерот и тенисерот биле идентични на сликата со наочари.

 

telegraf.rs