Што напиша Новак на камерата по пласманот во полуфиналето на Монте Карло

0
66

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на АТП Мастерсот во Монте Карло, победувајќи го Алекс Де Миноро со 2:0 во сетови.

Иако резултатот можеби не го покажува целосно, гледавме вистински тениски маратон, а на крајот Новак успеа да го скрши Австралиецот и да оствари триумф.

Тој беше расположен по триумфот на Новак, па повторно го остави својот потпис на камерата.

Како и минатиот пат, тоа беше само автограм со емотикон, кој можете да го погледнете во продолжение.

 

telegraf.rs