Со ловечка пушка усмртил два коња

0
34

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар, поднесе кривична пријава против А.А.(33) од с. Лакавица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

Пријавениот, на 06.09.2023 во атар на с. Беловиште, со ловечка пушка испукал два проектила, со кои усмртил два коња, сопственост на А.А. (57).