More

  Според пораките од Минхен, заклучив дека повторно на мала врата ќе се бутка истата игра како за промената на уставното име на Македонија, вели Мицкоски

  Според пораките кои доаѓаат од Минхен, заклучив дека повторно на мала врата ќе се бутка истата игра како за промената на уставното име на Македонија, рече синоќа во дневникот на Сител претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, зборувајќи за спорот со Бугарија.

  -Секој оној што ќе биде против едностраниот договор, за кој очекувам дека ќе биде драматично нарушување националните интереси и удар врз идентитетот, ќе биде идентификуван како анти ЕУ, а сите оние кои ќе бидат за договорот, Владата и коалиционите партнери, ќе бидат идентификувани како про ЕУ, вели Мицкоски, кој предвидува дека повторно ќе следува истото сценарио на притисок врз пратеници и омаловажување на законодавниот дом.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  3.6kmh
  0 %
  Wed
  28 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img