Сончево со умерена облачност и северен ветар

0
371

Променливо облачно со повеќе сончеви периоди попладне. Уште од изутрина ќе дува умерен до засилен северен ветер најизразен вдолж Повардарието (повремено со брзина над 60 км/час).

ухмр