More

  Хакерски напад на Украински државни веб-страници

  Неколку украински државни веб-страници, вклучително и почетните страници на Владата и Министерството за надворешни работи, денеска беа мета на голем хакерски напад,објави Ројтерс.

  Украинските власти соопштија дека оваа недела виделе предупредувања на интернет дека хакерите се подготвуваат да извршат големи напади врз владините агенции, банките и одбранбениот сектор.

  Киев за овие напади ја обвини Русија, но од таму негираат каква било вмешаност.

  Фото:

  The Guardian
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img