More

  (ВИДЕО) Жителите од Лакочереј протестираат и вечерва, сопственикот на хотелот им објаснува зошто ги примил и по кој основ

  Вечерва жители на селото Горно Лакочереј се собраа на протести пред хотелот каде се сместени припадниците на „Лев Тахор“. Тие влегоа во жолчна расправија со Марјан Јованоски – сосптвеник на хотелот каде е сместена групата.
  За утре селаните, црковниот одбор и месната заедница од Горно Лакочереј закажаа средба со градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  30.8 ° C
  30.8 °
  30.8 °
  35 %
  1kmh
  20 %
  Thu
  29 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img