Два цивили повредени во Доњецк

0
400

Двајца цивили се повредени во гранатирањето во Доњецк од вооружените сили на Украина, соопштија претставниците на самопрогласената Доњецка Народна Република (ДНР) во Заедничкиот центар за контрола и координација на режимот за прекин на огнот.