More

  Два цивили повредени во Доњецк

  Двајца цивили се повредени во гранатирањето во Доњецк од вооружените сили на Украина, соопштија претставниците на самопрогласената Доњецка Народна Република (ДНР) во Заедничкиот центар за контрола и координација на режимот за прекин на огнот.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  -1.2 ° C
  -1.2 °
  -1.2 °
  59 %
  1.5kmh
  40 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  5 °
  Sat
  6 °
  Sun
  7 °
  spot_imgspot_img