More

  Во воздушен напад во близина на Одеса загинаа 18 луѓе

  Најмалку 18 лица загинаа во воздушен напад врз воена база во близина на пристанишниот град Одеса на Црното Море во Украина, соопшти локалната администрација.

  „Осумнаесет лица загинаа – осум мажи и 10 жени. Во моментов сè уште копаме низ урнатините”, се вели во соопштението на регионалната администрација на Одеса, објавено на Фејсбук.

   

   

  извор/фото: агенции

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  -1.2 ° C
  -1.2 °
  -1.2 °
  59 %
  1.5kmh
  40 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  5 °
  Sat
  6 °
  Sun
  7 °
  spot_imgspot_img