Во воздушен напад во близина на Одеса загинаа 18 луѓе

0
593

Најмалку 18 лица загинаа во воздушен напад врз воена база во близина на пристанишниот град Одеса на Црното Море во Украина, соопшти локалната администрација.

„Осумнаесет лица загинаа – осум мажи и 10 жени. Во моментов сè уште копаме низ урнатините”, се вели во соопштението на регионалната администрација на Одеса, објавено на Фејсбук.

 

 

извор/фото: агенции