More

  Путин: „Тие не ни дадоа шанса да постапиме поинаку“

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска разговараше со претставници на економијата поради ескалацијата на ситуацијата со Украина и санкциите воведени кон Русија.

  Тој по средбата рече дека ова што се случува е неопходна мерка.

  „Тие не ни дадоа шанса да постапиме поинаку“, рече Путин

  Додаде дека Москва добро ги анализирала сите санкции воведени кон Русија.

  „Русија се подготви за сегашната ситуација“, рече Путин и истакна дека „Русија останува дел од глобалната економија“.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img