More

  (ВИДЕО) Новороденчињата од интензивна нега во источна Украина префрлени во ракетното засолниште

  „Ова е одделение за неонатална интензивна нега. Префрлени се во ракетното засолниште. Можете ли да го замислите тоа? – рече д-р Денис Сурков раководителот на одделението „ние сме многу нервозни и загрижени“, вели тој .

  На видеото се гледаат десетина новороденчиња. Медицинските сестри носат неколку бебиња во раце, а една медицинска сестра помага при дишењето.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img