More

  СДСМ: Ги следиме промените на светските економски текови и е подготвена да ја заштити домашната економија од следни предизвици

  Владата предводена од СДСМ внимателно ја следи состојбата во Украина, се вели во партиското соопштение. Во продолжение го пренесуваме истото во целост:

  Агресијата врз Украина е закана за европскиот и светскиот мир, но и за глобалната економија.

  Во таа насока Владата предводена од СДСМ ги следи и промените на економските текови и последиците од новонастанатата ситуација.

  Институциите, државата се подготвени да одговорат на сите нови предизвици во делот на економијата и енергетиката, со цел да се заштити домашната економија и финансиската состојба на граѓаните.

  Како одговорна партија, преку институциите што ги предводиме ќе сториме се, последиците од конфликтот во Украина врз домашната економија да бидат што помали и што послаби.

  И во време на глобални безбедносни, економски и здравствени кризи, Остануваме посветени на заштита на економскиот стандард на граѓаните и унапредување на домашната економија.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  3.6kmh
  0 %
  Wed
  28 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img