More

  Пред влез на хотел во Струга, пукано од огнено оружје

  На 25.02.2022 година околу 14 часот, во ОВР Струга пријавено е дека на влезот во хотелски објект на улицата „Партизанска“ во Струга, било пукано од огнено оружје. Повредени лица нема, во моментов се врши увид и по насока на Јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  4.6kmh
  0 %
  Wed
  25 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img