More

  Вучиќ: Србија нема да воведе санкции против Русија

  Србија го почитува и го поддржува територијалниот интегритет на Украина, но нема да воведе санкции против Русија, соопшти српскиот претседател, Александар Вучиќ.

  -Бевме соочени со бројни проблеми и сакам да им соопштам на граѓаните дека бевме соочени со бројни притисоци. Одлуката ја донесовме со ладни глави и во интерес на Србија со почитување на меѓународните права, но и интереси за зајакнување на државата, рече Вучиќ.

  Србија го почитува и го поддржува територијалниот интегритет на Украина, но нема да воведе санкции против Русија, соопшти српскиот претседател, Александар Вучиќ.

  -Бевме соочени со бројни проблеми и сакам да им соопштам на граѓаните дека бевме соочени со бројни притисоци. Одлуката ја донесовме со ладни глави и во интерес на Србија со почитување на меѓународните права, но и интереси за зајакнување на државата, рече Вучиќ.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img