(ВИДЕО) Зеленски од улиците на Киев: Сите сме тука за да ја штитиме нашата држава

0
415

Украинскиот претседател Володимир Зеленски на социјалнитемрежи објави видео од улиците на Киев по гласините во руските медиуми дека побегнал од главниот град.

„Сите сме тука. Ние ја штитиме нашата независност, нашата држава. И ќе продолжиме да го правиме тоа“, рече тој, опкружен со клучните советници и премиерот.