More

  На Ане и е потребна нашата помош,таа е сопруга на припадник на единицата „Тигар“ кој загина во акцијата во Диво Насеље

  Драги роднини, пријатели, колеги! На Ане и е потребна нашата помош повеќе од било кога, апелира семејството на Анета Стојменовиќ.

  Анета Стојменовиќ е сопруга на нашиот херој, тигарот Горан Стојменовиќ “Србинот”, кој загина во акцијата во Диво Насеље, Куманово каде што ја бранеше својата татковина Македонија. За жал пред извесно време кај Ане е дијагностицирана дискусхернија на вратната кичма за која постои опасност да сноси последици и на други делови од телото и потребна е итна хируршка интервенција. За таа цел потребна е наша помош преку собирање на парични средства за потребната операција која треба да се изврши во Белград, Србија која чини 10.000е. Операцијата е закажана на 14.03.2022. Рокот за собирање на средствата е краток, но заедно можеме да ја постигнеме целта! Ви благодариме на однапред пружената помош! Да бидеме хумани! За Ане!

  Број за донации:
  Т-Моб 143177 Анета Стојменовиќ!
  250500017937617 Охридска Банка
  *Во очекување сме на тел.бр за донации и од А1 тел. оператор!

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  -1.2 ° C
  -1.2 °
  -1.2 °
  59 %
  1.5kmh
  40 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  5 °
  Sat
  6 °
  Sun
  7 °
  spot_imgspot_img