Амбасадите на ЕУ и САД во боите на украинското знаме

0
488

Американската амбасадорка Кејт Мери Брнз, Амбасадорот на ЕУ, Дејвид Гир и амбасадорката на Украина Наталија Задорожник во знак на солидарност заедно денеска ги обоија дипломатските претставништва на САД и ЕУ во боите на украинското знаме.

Стоиме заедно во солидарност со Украина, порачаа со овој чин амбасадорите.