More

  Амбасадите на ЕУ и САД во боите на украинското знаме

  Американската амбасадорка Кејт Мери Брнз, Амбасадорот на ЕУ, Дејвид Гир и амбасадорката на Украина Наталија Задорожник во знак на солидарност заедно денеска ги обоија дипломатските претставништва на САД и ЕУ во боите на украинското знаме.

  Стоиме заедно во солидарност со Украина, порачаа со овој чин амбасадорите.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  28.8 ° C
  28.8 °
  28.8 °
  42 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  26 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img