More

  Зеленски: Борбата е тука, ми треба муниција а не превоз

  Украинскиот преседаел Зеленски ја одбил понудата на САД да го евакуираат, велејќи: „Борбата е тука; Ми треба муниција, а не превоз“

  извор/фото: агенции

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  44 %
  2.1kmh
  20 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  4 °
  Sat
  5 °
  Sun
  8 °
  spot_imgspot_img