More

  Зеленски: Борбата е тука, ми треба муниција а не превоз

  Украинскиот преседаел Зеленски ја одбил понудата на САД да го евакуираат, велејќи: „Борбата е тука; Ми треба муниција, а не превоз“

  извор/фото: агенции

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img