More

  (ФОТО) Додека се криела од нападот во импровизираното засолниште во Киев, во метро станица се роди бебе

  Жена се породи во метро станицата во украинската престолнина Киев каде илјадници граѓани беа засолнети од хаосот предизвикан од руската инвазија врз Украина, пренесува „Daily Mail“.

  Додека се криела од нападот во импровизираното засолниште, синоќа, нешто пред 20.30 часот, младата жена родила девојче по име Миа, а нејзиниот плач го слушнала украинската полиција која притрчала на помош.

  Фотографијата од мајката на Миа (23) брзо го обиколи светот, а веста за нејзиното раѓање брзо се прошири на социјалните мрежи.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img