(ФОТО) Додека се криела од нападот во импровизираното засолниште во Киев, во метро станица се роди бебе

0
323

Жена се породи во метро станицата во украинската престолнина Киев каде илјадници граѓани беа засолнети од хаосот предизвикан од руската инвазија врз Украина, пренесува „Daily Mail“.

Додека се криела од нападот во импровизираното засолниште, синоќа, нешто пред 20.30 часот, младата жена родила девојче по име Миа, а нејзиниот плач го слушнала украинската полиција која притрчала на помош.

Фотографијата од мајката на Миа (23) брзо го обиколи светот, а веста за нејзиното раѓање брзо се прошири на социјалните мрежи.