Земјотрес со јачина од 3,6 степени во Грција, почувствуван и во Македонија

0
237

Во 14:01 во Македонија беше почувствуван земјотрес. Според информациите земјотресот бил со јачина од 3,6 степени според рихтер,а Епицентарот на истиот е кај македонско-грчката граница во близина на Битола.

Епицентарот е во Грција на длабочина од 2 километри, на 20 километри од Битола