More

  Земјотрес со јачина од 3,6 степени во Грција, почувствуван и во Македонија

  Во 14:01 во Македонија беше почувствуван земјотрес. Според информациите земјотресот бил со јачина од 3,6 степени според рихтер,а Епицентарот на истиот е кај македонско-грчката граница во близина на Битола.

  Епицентарот е во Грција на длабочина од 2 километри, на 20 километри од Битола

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  75 %
  1kmh
  20 %
  Fri
  3 °
  Sat
  7 °
  Sun
  0 °
  Mon
  -0 °
  Tue
  2 °
  spot_imgspot_img