More

  (ВИДЕО) Патот до Маврово неисчистен од снежните врнежи

  Утрово снег врне на Попова Шапка, Маврово, Крушево, Пониква, Пелистер, како и планината Водно во Скопје, но и на сите повисоки места.

  На повеќето планински превои во западна Македонија, како и на патниот правец Маврово-Дебар, од рано утрово е забранет сообраќајот за камиони.

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  24.8 ° C
  24.8 °
  24.8 °
  57 %
  1.5kmh
  0 %
  Fri
  24 °
  Sat
  36 °
  Sun
  30 °
  Mon
  22 °
  Tue
  29 °
  spot_imgspot_img