More

  Кабинетот на Зеленски: Украинската делегација се согласи да се сретне со Русите на границата со Белорусија

  Кабинетот на претседателот Володимир Зеленски соопшти дека белорускиот претседател Александар Лукашенко го повикал украинскиот претседател во неделата.

  „Политичарите се договорија украинската делегација да се сретне со руската делегација без предуслови на украинско-белоруската граница, во близина на реката Припјат“, соопштија од неговиот кабинет.

  „Александар Лукашенко ја презеде одговорноста да се осигура дека сите авиони, хеликоптери и проектили стационирани на белоруската територија ќе останат на теренот за време на патувањето, средбата и враќањето на украинската делегација.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  20.8 ° C
  20.8 °
  20.8 °
  73 %
  0kmh
  0 %
  Sat
  36 °
  Sun
  32 °
  Mon
  24 °
  Tue
  29 °
  Wed
  19 °
  spot_imgspot_img