More

  Возел 1км/ч над дозволената брзина и добил забрана за возење од 30 дена!

  И тоа го има во Македонија. Возел со само 1километар на час а за тоа заработил казна за забрана за управување со моторно возило од 30 дена.
  ФБ статус од револтираниот граѓанин:
  Затоа што имаме “ПРАВНА ДРЖАВА”, ете затоа секој ден се иселуваат нашите сограѓани од оваа вукојебина
  За 1 км/ч повеќе од дозволената брзина добиваш забрана за возење од 30 денови!!!
  Образованието е сила, образованието е моќ п.с. ама ако не ја купиш дипломата 😭
  Македонија ВЕЧНА !!!
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img