More

  Украина бара Русија да биде исклучена од Интерпол

  Украинскиот министер за внатрешни работи Денис Монастирски побарал Русија да биде исклучена од Интерпол, јавува британскиот весник „Гардијан“.

  Киев ја обвинува Москва дека ја злоупотребува организацијата и ја користи за напади врз политичките противници ширум светот и во Украина.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img