(ВИДЕО) Снимка која сведочи за пријателството на Путин и Буш пред многу години

0
470

Во екот на руската инвазија во Укрина, на социјалните мрежи повторно се врти стара снимка кога рускиот претседател Владимир Путин танцуваше заедно со поранешниот американскиот претседател Џорџ Буш.

Снимката пред две години ја објави Кремљ по повод 20 годишнината од доаѓањето на Путин на власт во Русија како потсетување на одличните односи со САД.

Погледнете го танцот на двајцата претседатели и пријателскиот амбиент наспроти сегашните заострени руско-американски односи поради руската агресија во Украина кој се случи во време кога на чело на САД е претседателот Џо Бајден од редот на Демократите.

 

извор/фото: агенции