More

  Облачно со врнежи од снег

  Претежно облачно и студено, главно во западните и јужните делови со повремени врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

  ухмр
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  30.8 ° C
  30.8 °
  30.8 °
  35 %
  1kmh
  20 %
  Thu
  29 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img