More

  (Видео) Силен воздушен удар на плоштадот во Харков

  Киев Индепендент на својот официјален профил на Твитер објави дека руските сили гранатирале породилиште во близина на Киев, повикувајќи се на објава на генералниот директор на болницата на Фејсбук, Виталиј.

  Породилиштето се наоѓа во Бузова на автопатот Житомир, каде што се водат тешки борби. Сите луѓе се евакуирани од зградата, пишува „Киев Индипендент“.

  Истиот извор тврди дека руските војници го гранатирале центарот за рехабилитација на Министерството за прашања на ветераните на Украина во Бородјанка кај Киев.

   

  извор/фото: агенции

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  44 %
  2.1kmh
  20 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  4 °
  Sat
  5 °
  Sun
  8 °
  spot_imgspot_img