More

  Најмалку 70 загинати војници во напад на воена база, потврдија украинските власти

  Украинските власти потврдија дека најмалку 70 војници загинале во руски ракетен напад врз нивната воена база.

  Нападот се случи синоќа во Охтирка, во регионот Суми, кој во моментов е под опсада на руските сили.

  Утрово спасувачите и итните служби се уште вршат увид на урнатините обидувајќи се да најдат преживеани.

  Украинскиот парламент штотуку им оддаде почит на војниците преку твит и напиша дека војниците биле убиени од проектили од градот. Вечна слава на хероите на Украина“, напиша Парламентот на Твитер.

   

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img