Маж влегол во црква во Сакраменто и си ги убил трите деца и сопругата, а потоа и себеси

0
517

Во црква во Сакраменто, Калифорнија, маж пукал и ги убил своите три деца и сопругата, по што се самоубил.

Според Си-Ен-Ен, тој влегол во црквата и ги убил своите три деца, сите помлади од 15 години, а потоа се самоубил.

Петто лице е пронајдено мртво и идентификувано како сопруга на убиецот, изјави портпаролот на полицијата.

За време на пукањето во црквата имало и други лица, но никој не бил вклучен во пукањето.

Засега не е познато дали во црквата имало богослужба во моментот на пукањето.