More

  Маж влегол во црква во Сакраменто и си ги убил трите деца и сопругата, а потоа и себеси

  Во црква во Сакраменто, Калифорнија, маж пукал и ги убил своите три деца и сопругата, по што се самоубил.

  Според Си-Ен-Ен, тој влегол во црквата и ги убил своите три деца, сите помлади од 15 години, а потоа се самоубил.

  Петто лице е пронајдено мртво и идентификувано како сопруга на убиецот, изјави портпаролот на полицијата.

  За време на пукањето во црквата имало и други лица, но никој не бил вклучен во пукањето.

  Засега не е познато дали во црквата имало богослужба во моментот на пукањето.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  44 %
  2.1kmh
  20 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  4 °
  Sat
  5 °
  Sun
  8 °
  spot_imgspot_img