More

  (ВИДЕО) Набљудувачите на ОБСЕ целосно го напуштаат Доњецк

  Сите членови на специјалната мониторинг мисија на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) го напуштат украинскиот град Доњецк.

  Информацијата за некои светски агенции ја потврдил дипломатски извор.

  Задачата на оваа мисија беше следење и известување за прекршувањето на договорот за прекин на огнот меѓу украинските сили и проруските бунтовници во источна Украина.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  28.8 ° C
  28.8 °
  28.8 °
  42 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  26 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img