More

  Зеленски до Европскиот парламент: „Докажете дека сте со нас“

  Претседателот на Украина, Владимир Зеленски, во своето онлајн обраќање на седницата на Европскиот парламент, порача: „Докажете дека сте со нас. Докажете дека нема да нè оставите сами.“

  извор: Агенција Анадолија 

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  75 %
  1kmh
  20 %
  Fri
  3 °
  Sat
  7 °
  Sun
  0 °
  Mon
  -0 °
  Tue
  2 °
  spot_imgspot_img