More

  Обединети Арапски Емирати: Москва има право да ја зачува својата национална безбедност

  Престолонаследникот на Абу Даби и заменик врховен командант на вооружените сили на Обединетите Арапски Емирати, Мохамед бин Зајед Ал Нахјан изјави дека Москва има право да ја заштити својата национална безбедност, соопшти прес-службата на Кремљ.

  Такво убедување тој изрази при денешниот телефонски разговор со претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин

  „Се разговараше за ситуацијата во врска со Украина. Владимир Путин ги наведе причините за започнување специјална воена операција во Украина, задачите и целите на операцијата. Мохамед бин Зајед Ал Нахјан потврди дека Русија има право да ја обезбеди својата национална безбедност“, се вели во соопштението на прес-службата на Кремљ, пренесува ТАС С.

   

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  28.8 ° C
  28.8 °
  28.8 °
  42 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  26 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img