More

  Зеленски – Бајден: Мора да го запреме агресорот што е можно поскоро

  Украинскиот претседател Володимир Зеленски нагласи во телефонски разговор со американскиот претседател Џо Бајден дека е важно да се запре „агресорот“ Русија што е можно поскоро.

  „Само што имав разговор со американскиот претседател. Разговаравме за антируските санкции и за одбранбена помош за Украина. Мора да го запреме агресорот што е можно поскоро“, објави Зеленски на Твитер по повикот.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  -0.2 ° C
  -0.2 °
  -0.2 °
  86 %
  0.5kmh
  75 %
  Thu
  11 °
  Fri
  8 °
  Sat
  8 °
  Sun
  6 °
  Mon
  1 °
  spot_imgspot_img