More

  (ВИДЕО) Неименуван маж оживеал иако се било подготвено тој да биде погребан, поведена постапка за луѓето од мртовечницата

  Неименуван маж буквално оживеал иако се било подготвено тој да биде погребан. Додека неговите роднини и пријатели се простувале со него, тој почнал да мрда.

  Шокираните гробари веќе се подготвувале да да го спуштат во гробот, кога забележале дека телото во ковчегот мрда. Додека собраните луѓе се фаќале за глава, покојникот покажувал и знаци на дишење.

  На гробиштата брзо дошле доктори кои констатирале дека човекот, кој требало да биде погребан, всушност е жив.

  Веднаш е поведена истрага за тоа како луѓето од мртовечницата дале дозвола да се погребува жив човек.

  извор: Република

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  4.6kmh
  0 %
  Wed
  25 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img