More

  Нов скок на цената на нафтата

  Цените на нафтата утринава скокнаа за повеќе од четири отсто, во услови кога трговците стравуваат од прекини во снабдувањето со нафта во Русија.

  Цената на барелот на лондонскиот пазар порасна за 4,43 отсто, на 109,62 долари и во еден момент достигна 111,09 долари, ново највисоко ниво во повеќе од седум години.

  На американскиот пазар барелот поскапе за 4,48 отсто на 108,04 долари.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  3.6kmh
  0 %
  Wed
  28 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img