More

  Хрватската амбасадорка во Украина Аница Ѓамиќ го напушти Киев

  Хрватската амбасадорка во Украина Аница Ѓамиќ го напушти Киев и е на пат за Лавов каде ќе престојува и ќе ја извршува својата должност.

  Таа ќе им помага на хрватските граѓани и ќе ја следи ситуацијата во Украина.

  За ова утрово информираше премиерот Андреј Пленковиќ, пишуваат хрватските медиуми.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  3.6kmh
  0 %
  Wed
  28 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img