More

  Драматичен пад на рубљата, редици пред банкоматите

  Во банките и пред банкоматите во Русија има огромни редици, бидејќи граѓаните брзаат да ги повлечат заштедите пред тие да им бидат замрзнати или целосно да ја изгубат својата вредност.

  Русија денеска забрани изнесување на странски валути во износ повисок од 10.000 долари (околу 9000 евра) по лице.

  Руските граѓани се обидуваат да стигнат до странски валути, иако некои чекаат со денови без успех.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img