More

  News1.al : Во Тирана отворен штанд за собирање помош за Украина

  Два дена во центарот на Тирана е импровизиран штанд за собирање хуманитарна помош за украинските граѓани кои повеќе од една недела се под руска агресија.

  Многуте поддржувачки и охрабрувачки реакции на социјалните мрежи на албанските граѓани за украинската нација, но очиглено тоа не се покажува во пракса. Штандот за собирање хуманитарна помош е празен.

  Да се ​​надеваме дека Албанците ќе покажат повеќе солидарност и хуманост не само на социјалните мрежи туку и во реалноста.

  Видеото на овој линк

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  7.8 ° C
  7.8 °
  7.8 °
  42 %
  4.1kmh
  20 %
  Fri
  8 °
  Sat
  7 °
  Sun
  1 °
  Mon
  -0 °
  Tue
  2 °
  spot_imgspot_img