More

  Во Националната опера и балет во Скопје ќе се одржи руски романтичен концерт

  На 4 март (петок) во Националната опера и балет во Скопје ќе се одржи руски романтичен концерт, се вели во објавата од Руската амбасада во Македонија.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  28.8 ° C
  28.8 °
  28.8 °
  42 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  26 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img