More

  Приведени лица поради незаконит лов

  На 03.03.2022 во 23.10 часот помеѓу селата Романовце и Брзак, кумановско, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода З.С.(55) од село Мршевци, скопско и Д.П.(45) од село Мралино, скопско, затоа што вршеле незаконит лов. При преглед кај нив биле пронајдени и одземени улов и ловечка пушка „Застава“ со патрони. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  -0.2 ° C
  -0.2 °
  -0.2 °
  47 %
  8.2kmh
  75 %
  Sun
  -0 °
  Mon
  0 °
  Tue
  2 °
  Wed
  2 °
  Thu
  -1 °
  spot_imgspot_img