Пукање во Аеродром – оштетен стан, повредени нема

0
317

На 04.03.2022 во 08.08 часот во СВР Скопје било пријавено дека од засега непознат сторител во текот на ноќта било пукано кон станот на А.Р.(30) во населба Аеродром во Скопје, при што бил оштетен прозорецот и ѕид, а повредени лица нема.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.