More

  Денеска во Скопје протестен мраш против војната во Украина

  Здружението на Украинците во земјава „Лесја Украинка“ денеска ќе организира протестен марш безграничната суровост од страната на Русија кон Украина“. 

  Здружението ги повика сите граѓани да се приклучат на протестот и да го изразат својот револт.

  Маршот ќе започне кај споменикот „Воинот на коњ“ на Плоштадот Македонија во 14.00 часот.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img