More

  Забрана за тешки товарни возила на Стража, Пресека и патниот правец Дебар-Маврово

  Од 17:40 се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Крак Маврово-Дебар поради обилни врнежи од снег.

  Од 18:00 часот се воведува забрана за ТМВ на патниот правец Гостивар-Стража и на превојот Пресека.

  На регионалниот пат Тетово – Попова Шапка поради врнежи од снег кој се задржува на коловозот задолжително да се користи зимска опрема.

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На повисоките места има кашест снег на коловозите по интервенција на дежурните екипи на Македонија пат во западните делови од државата врне снег, а во останатите делови врне дожд.

   

  АМСМ

   

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  3.6kmh
  0 %
  Wed
  28 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img