More

  САД и европските сојузници најавуваат дополнителни санкции за Русија

  Лидерите на Соединетите Американски Држави, Франција, Германија и Велика Британија ветија дека дополнително ќе ја казнат Русија поради нејзината инвазија врз Украина, соопшти Белата куќа на седми март. Се уште нема одлука за забрана за увоз на руска нафта и покрај зголемениот притисок од американските пратеници да го прекинат изворот на приходи на владата на рускиот претседател Владимир Путин.

   

  извор/фото: Радио Слободна Европа

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img